Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Problem sa zvukom na windows 7

Problem sa zvukom na windows 7 3 years 2 days ago #1

Nakon instalacije windows 7 os i instaliranja potrebnih drivera (realtek high definition) sve je bilo ok, tj imao sam zvuk na svome računaru. Međutim, nakon par gašenja računara, zvuk se izgubio. U device manageru driveri su nestali (kao da je sistem uradio rollback drivera i vratio na one koje sistem sam instalira). U add remove programs pokazuje da su realtekovi driveri instalirani, ali zvuka nemam dok ih ne instaliram ponovo.
Moj komp ima sljedeće karakteristite:
AMD atlon 64 processor 3200+
2 GHz
1. 5 Gb ram
matična ploča je: ASUS A8V-VM SE
os windows 7 home premium
The administrator has disabled public write access.

Re: Problem sa zvukom na windows 7 3 years 2 days ago #2

• black panther
  • black panther's Avatar
  • Moderator
  • (⌐■_■)
  • Thank you received: 160
Pa moguce da nemas prave drajvere.
NE ČITAM PRIVATNE PORUKE.
Last Edit: 2 years 10 months ago by black panther.

Re: Problem sa zvukom na windows 7 3 years 2 days ago #3

• narko baka
  • narko baka's Avatar
  • MILF HnS - Head Admin
  • П.А.Р.Т.И.З.А.Н.
  • Thank you received: 130
Ukljuci da automacki instalira ono sto mu treba i on ce ubaciti svoje drivere i to je to ;)
"Smrt jednog je tragedija, smrt miliona je statistika."
J.V.Staljin

"U zikri mi je stolica mozda malo redja, ali zato na basketu kucam iza ledja."

N.J.Mikri

Re: Problem sa zvukom na windows 7 3 years 2 days ago #4

Upravo sam ponovo uradio instalaciju sistema i ovaj put ću mu prepustiti da sam pronađe drivere! Nadam se da će funkcionisati.

Re: Problem sa zvukom na windows 7 3 years 2 days ago #5

BlAcK PaNtHeR wrote:
Pa moguce da nemas prave drajvere
I to je moguce, ali pokusao sam da preko driver magiciona pronadjem drivere i on mi je pronasao iste koje sam i sam pronalazio. Osim toga, odgovarajuci driveri su mi realtek high definition, pa sam njih i instalirao (pokusao sa starijim i najnovijim). :(

Re: Problem sa zvukom na windows 7 2 years 11 months ago #6

• Stevdzax
  • Stevdzax's Avatar
  • Istaknut clan
Kod win 7,je moguce da neprepozna AUDIO driver-e.
Imao sam isti problem,i resio sam ga tako sto sam ukucao tacan naziv moje zvucne kartice na google,i pronasao odgovarajuci driver.
Ovaj nacin resavanja tog problema pomaze 90% ;)

MAIL: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Re: Problem sa zvukom na windows 7 2 years 11 months ago #7

Stevdzax wrote:
Kod win 7,je moguce da neprepozna AUDIO driver-e.
Imao sam isti problem,i resio sam ga tako sto sam ukucao tacan naziv moje zvucne kartice na google,i pronasao odgovarajuci driver.
Ovaj nacin resavanja tog problema pomaze 90% ;)
Problem je sto sistem prepozna drivere i oni savrseno rade i, nakon nekoliko gasenja se izgube.
A pokusao sam ja i preko naziva maticne ploce pronaci drivere i sa svim se isto desava.

Re: Problem sa zvukom na windows 7 2 years 11 months ago #8

• Stevdzax
  • Stevdzax's Avatar
  • Istaknut clan
Cudno sto ti sve ovo nije od pomoci...
Do sada nikada to nisam video.Ali jedino sto ti preostaje da promenis windows.
Ili u krajnjem slucaju,mozda ti zvucna kartica ne radi.

MAIL: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Re: Problem sa zvukom na windows 7 2 years 11 months ago #9

Stevdzax wrote:
Cudno sto ti sve ovo nije od pomoci...
Do sada nikada to nisam video.Ali jedino sto ti preostaje da promenis windows.
Ili u krajnjem slucaju,mozda ti zvucna kartica ne radi.
Zvucna je ok jer kad instaliram drivere sve radi savrseno, ali nakon ponovnog pokretanja sistema sve se vrati na staro i driveri se deinstaliraju.Ono sto sam uspio da procitam na nekim stranim forumima jeste da moja maticna ploca ne podrzava ove drivere na windows 7 i da je, vjerovatno, to uzrok problemu.
Na kraju mi ne preostaje nista nego da se vratim na xp. :angry: Problem je zaista cudan, slazem se!!!

Re: Problem sa zvukom na windows 7 2 years 11 months ago #10

• Twisted Mind
  • Twisted Mind's Avatar
  • Super Moderator
  • It's over 9000
  • Thank you received: 97
da li si probao da instaliras u xp modu? Imas opciju prilikom instalacije da stavis compatibility za xp. Mozes i da probas drajvere za vistu.
I jos mi nesto pada na pamet. Ako sve radi ok do gasenja kompa, mozda se drajveri ne pokrecu sa paljenjem sistema. Probaj da rucno ubacis pokretanje
Da je supa bila topla kao vino, da je vino bilo staro kao curka, da su nozevi bili ostri kao domacica, mogla je to da bude sjajna noc.

Re: Problem sa zvukom na windows 7 2 years 11 months ago #11

Twisted Mind wrote:
da li si probao da instaliras u xp modu? Imas opciju prilikom instalacije da stavis compatibility za xp. Mozes i da probas drajvere za vistu.
I jos mi nesto pada na pamet. Ako sve radi ok do gasenja kompa, mozda se drajveri ne pokrecu sa paljenjem sistema. Probaj da rucno ubacis pokretanje
Razmisljao sam o xp modu, ali sam procitao da u njemu driveri ne funkcionisu, pa sam i odustao od toga. To da li se driveri pokrecu sa paljenjem sistema, ne znam, ali svaki put, kad se sistem podigne, ponovo instalira svoje drivere na kojima zvucnici ne rade (nisu podrzani), a realtekovi se izgube. Da li su realtekovi driveri bili medju startup programima, nisam siguran, jer danas sam ponovo instalirao xp, tako da ne mogu provjeriti. Zahvaljujem svima na trudu da mi pomognu. Bilo je previse mucenja s ovim.
Time to create page: 0.149 seconds